SPRAWOZDANIE Z MISTRZOSTW DIECEZJI PELPLIŃSKIEJ W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH W STAREJ KISZEWIE

Bez kategorii

Na to wydarzenie przybyło do Starej Kiszewy ponad 200 przedstawicieli różnych parafii. Reprezentowali oni parafie: Stara Kiszewa, Gniew, Swarożyn, Skórcz, Skorzewo, Barłożno, Czarnylas, Kołczygłowy, Jabłowo, Dąbrówka, Lubichowo, Liniewo, Pogódki, Lubiszewo, Stare Polaszki, Kościerzyna (Zmartwychwstania Pańskiego). Zawody odbyły się na trasie wyznaczonej obok dużego boiska piłkarskiego.

W poszczególnych kategoriach najlepsze miejsca zdobywali:

 

Dziewczęta z klas I-III szkół podstawowych (trasa 300 m):

  1. Nadia Piekarska – Stara Kiszewa
  2. Eugenia Sosnowska – Stara Kiszewa
  3. Antonina Bławat – Stara Kiszewa

 

Chłopcy z klas I-III (trasa 300 m):

  1. Kamil Wenta – Stara Kiszewa
  2. Maksymilian Koliński – Stara Kiszewa
  3. Fabian Popowski – Stara Kiszewa

 

Dziewczęta z klas IV-VI (trasa 600 m):

  1. Kinga Wylęgły – Jabłowo
  2. Maja Kobus – Czarnylas
  3. Maja Rozgonska – Stara Kiszewa

 

Chłopcy z klas IV-VI (trasa 600 m):

  1. Jakub Strzałba – Kołczygłowy
  2. Kacper Liskowski – Skorzewo
  3. Karol Góra – Kołczygłowy

 

Dziewczęta (klasy VII, VIII i I średnia – trasa 1,5 km):

  1. Agata Kobus – Czarnylas
  2. Julita Troka – Kościerzyna (Zmartwychwstania Pańskiego)
  3. Wiktoria Lubecka – Skorzewo

 

Chłopcy (klasy VII, VIII i I średnia – trasa 1,5 km)

  1. Szymon Bielaszewski – Lubichowo
  2. Karol Makiła – Dąbrówka
  3. Maciej Dorawa – Stara Kiszewa

 

Dziewczęta (szkoły średnie – kl. II, III, IV):

  1. Janina Bielecka – Gniew
  2. Karolina Malinowska – Gniew
  3. Kinga Troka – Kościerzyna (Zmartwychwstania Pańskiego)

 

Chłopcy (szkoły średnie – kl. II, III, IV):

  1. Jakub Struniawski – Kołczygłowy
  2. Maciej Rozgoński – Stara Kiszewa
  3. Jakub Ciesielski – Skórcz

 

Z silną grupą ze Skorzewa przyjechali m.in. trener Leszek Zblewski (wielokrotny mistrz Polski w biegu na 1500 m, reprezentant Polski) oraz Daniel Pek (dwukrotny srebrny medalista Igrzysk Paraolimpijskich w biegu na 1500 m z Londynu 2012 oraz Rio de Janeiro 2016).

Zdobywcy czołowych miejsc otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody,
a dla wszystkich uczestników przygotowany został także obiad i napoje.
Z pewnością były to bardzo ciekawe zawody, podczas których uczestnicy mogli zaprezentować swoje sportowe umiejętności, nauczyć się zdrowo i trzeźwo spędzać czas, zaprzyjaźnić się z rówieśnikami z innych zakątków diecezji.

Głównym organizatorem był Parafialny Uczniowski Klub Sportowy „VIRYUS” z parafii w Starej Kiszewie. Wsparcie finansowe było też z: Urzędu Gminy w Starej Kiszewie, Parafii pw. św. Marcina ze Starej Kiszewy, Grupy ENERGA. Ofiarnie i wolontariacko pracowali miejscowi członkowie Klubu, nauczyciele, strażacy i członkowie Szkolnego Koła Caritas. Wsparcia udzieliło także Pomorskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych.

Przypominamy, że Grupa ENERGA jest sponsorem projektu „Promocja imprez sportowych na obszarach wiejskich”, dzięki temu i współpracy z Kaszubskim Towarzystwem Sportowo – Kulturalnym możliwe było dofinansowanie imprezy.