Relacja z IX Biegu Niepodległości w Smętowie Granicznym

 

 

101 lat minęło od dnia, w którym Polska odzyskała Niepodległość… aby uczcić to, jakże ważne dla każdego Polaka wydarzenie, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym wraz z Urzędem Gminy Smętowo Graniczne, SKF LZS Pogonią Smętowo, Pomorski Zrzeszeniem LZS w Gdańsku, jak co roku zorganizowali Bieg Niepodległości.

Już po raz dziewiąty uczniowie ze szkół naszej Gminy, ze Szkoły Podstawowej z Kulic i Mirotek oraz osoby dorosłe zebrali się na stadionie sportowym by wziąć udział w zawodach. Uroczystości rozpoczął przemarsz uczniów ulicami Smętowa w biało-czerwonym korowodzie spod Szkoły Podstawowej na stadion, gdzie zostali powitani przez Dyrektora GOKSiR Bartłomieja Kozłowskiego. Wśród zaproszonych gości byli Zastępca Wójta Gminy Smętowo Graniczne Jerzy Schamrac, Przewodnicząca Rady Gminy Smętowo Barbara Szczygieł, Przewodniczący Rady Wojewódzkiej LZS Piotr Klecha, Kierownik Centrum Usług Wspólnych Katarzyna Plit-Muszyńska, Dyrektorzy Szkół: Jolanta Kaszubowska, Dorota Maszner, Katarzyna Żabicka – Omelianowicz.

Najliczniejszą grupa, która jako pierwsza wystartowała w IX Biegu Niepodległości były Przedszkolaki. Następnie uczestnicy rywalizowali ze sobą w poszczególnych kategoriach wiekowych. W międzyczasie odbyły się również biegi Nauczycieli – wzbudził on wiele emocji wśród uczniów, którzy z zapałem kibicowali swoim wychowawcom. O godzinie 11.11 nastąpiła przerwa w zawodach i wszyscy zgormadzeni w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu” odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Była to bardzo podniosła chwila, oddanie hołdu wszystkim walczącym o wolną Polskę. Następnie odbyła się druga część zawodów, a w niej biegi młodzieży i bieg w kat. OPEN. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a zwycięzcy puchary oraz nagrody rzeczowe. W trakcie biegów odbywały się również losowania nagród wśród wszystkich startujących. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich ciepły posiłek.

W zawodach wzięło udział ok 300 uczestników. Przedsięwzięcie nie odbyłoby się gdyby nie pomoc sponsorów wśród, których byli Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku SKF LZS Pogoń Smętowo, BS Starogard Gdański, firmya SONPOL.

Przypominamy, że Grupa ENERGA jest sponsorem projektu „Promocja imprez sportowych na obszarach wiejskich”, dzięki temu i współpracy z Kaszubskim Towarzystwem Sportowo – Kulturalnym możliwe było dofinansowanie imprezy.

 

WYNIKI BIEGÓW

Kategoria: klasy I-II – Dziewczęta

I – Sabina Czarnotta

II – Natalia Góral

III – Emilia Czarnecka

 

Kategoria: klasy I-II Chłopców

I – Wiktor Kochmański

II – Norbert Małolepszy

III – Antoni Kukowski

 

Kategoria: klasy III-IV – Dziewcząt

I – Michalina Sonnenfeld

II – Izabela Krzyżanowska

III – Laura Szwedowska

 

Kategoria: klasy III-IV – Chłopcy

I – Michał Sonnenfeld

II – Damian Koślicki

III – Szymon Orłowski

 

Kategoria: klasy V-VI – Dziewczęta

I – Hanna Delewska

II – Dominika Piotrowicz

III – Julia Adamczyk

 

Kategoria: klasy V-VI – Chłopcy

I – Szymon Michna

II – Jan Delewski

III – Miłosz Loryński

 

Kategoria: klasy VII – VIII Dziewczęta

I – Dominika Kozłowska

II – Jagoda Choińska

III – Zofia Kwiatkowska

 

Kategoria: VII – VIII Chłopcy

I – Oskar Niemczyk

II – Konrad Choiński

III – Bartosz Szulc

 

Kategoria OPEN – Kobiety

Monika Apostołowicz

 

Kategoria OPEN – Mężczyźni

I – Michał Derdowski

II – Bartłomiej Kozłowski

III – Patryk Baran