Nie ma mocarza nad Żuławiaka. Zawodnicy LKS Żuławy na najwyższym podium w turnieju “Bursztynowa Sztanga”

Turniej “Bursztynowa Sztanga” pozwolił pokazać kibicom w jak wysokiej formie są wszyscy zawodnicy klubu LKS Żuławy. Pierwsze miejsce w turnieju “Bursztynowa Sztanga ” jest “wisienką na torcie” po całym roku sukcesów drużyny – LKS Żuławy Sekcja Podnoszenia Cieżarów. Turniej odbył się pod patronatem Burmistrza Jacka Michalskiego i firmy Stolmach.

A oto jak zaprezentowali się nasi cieżarowcy podczas sobotniego turnieju rozegranego na Miejskich Obiektach Sportowych.
1. Dawid Kowalski razem z Mateuszem Sobkowiakiem pokazali jak można ładnie technicznie dźwigać w tak młodym wieku, stworzyli oni wraz z dwoma braćmi z Mełna 7 i 9 latkiem niezłe show . Oni mają jeszcze czas na duże ciężary.
2. Michał Zwolicki najkrócej dźwigający nasz zawodnik zadziwił wszystkich. Piękna technika i 51kg w rwaniu i 65kg w podrzucie po dwóch miesiącach trenowania mówi samo za siebie jaki to potencjał.
3. Hubert Drzymalski po dłuższej przerwie pokazał, że nie zapomniał jak się podnosi duże ciężary 110kg rwanie i 140 podrzut.
4. Wojtek Piotrowski – Wojtek przyzwyczaił nas do poprawiania rekordów. Nasz 13 latek i tym razem podrzucił 81 kg życiówka na koniec sezonu, piękny wynik.
5. Tobiasz Wesołowski nowy rekord w podrzucie 105 kg w pięknym wykonaniu . “Tobi” pokazał że jest trzonem drużyny Żuław.
6. Dominik Sieńko nasz srebrny medalista Mistrzostw Polski pokazał że cały czas jest w świetnej formie 90kg rwanie i 116kg w podrzucie to pięć kilogramów w dwuboju więcej niż podczas MP i nowa życiówka w podrzucie.
7. Piotr Rózga – Piotr przechodzi drugą młodość poprawił własne rekordy Polski Masters 105kg rwanie i 128 kg w podrzucie.
8. Antoni Przybył – nasz tegoroczny Mistrz Polski i rekordzista Polski Masters. Antoni nie musi nikomu już nic udowadniać pokazał, jak zawsze klasę i dźwiganie na najwyższym poziomie . Charakter Antoniego jest wzorem do naśladowania dla wszystkich zawodników.
9. Dorota Tarnowska jedyna dziewczyna w naszej drużynie. Gratulacje za odwagę.

Podsumowując wszyscy nasi zawodnicy wystartowali świetnie, ale trzeba tu też podkreślić ogrom pracy trenerów LKS ŻUŁAWY Piotra i Marcina Potockich – to oni są twórcami tej drużyny. Serducho włożone w to co robią daje takie właśnie efekty . Naszych zawadników mocno wspierał Zarząd Klubu LKS Żuławy – Waldemar Sobczak, Andrzej Kopal, Krzysztof Pilarz, Bogdan Semkow i Paweł Zawiliński.

Jeszcze jedna ważna informacja .Trzymajmy kciuki za naszego Ryśka Murczkiewicza który dziś( 8.12) wylatuje na Mistrzostwa Europy. Start 14 grudnia
Czekamy i życzymy jak najlepszego miejsca.

Przypominamy, że Grupa ENERGA jest sponsorem projektu „Promocja imprez sportowych na obszarach wiejskich”, dzięki temu i współpracy z Kaszubskim Towarzystwem Sportowo – Kulturalnym możliwe było dofinansowanie imprezy.